Dlaczego warto mieszkać na Woli Justowskiej?

domki na woli justowskiej

W taki sposób można mieszkać na Woli Justowskiej… Zupełnie nie wielkomiejski klimat, prawda? Zdjęcie zaczerpnięte z krajoznawcy.info.pl

Już w pierwszym wpisie przedstawiłam uroki Woli Justowskiej – głównie te historyczne i przyrodnicze. Ale ta była wieś usytuowana niemalże w centrum Krakowa może być również wspaniałym miejscem do zamieszkania. Także dlatego, że w porównaniu z innymi dzielnicami Wola Justowska mieszkania ma do zaoferowania w cenach nie aż tak wysokich, jakby można się było tego spodziewać. Jak wyliczył autor strony, którą bardzo cenię, koszt jednego ara działki pod zabudowę jednorodzinną w Woli Justowskiej zaczyna się od 38 tysięcy złotych.

Ktoś by powiedział ironicznie – bagatela. Owszem, ale za komfort trzeba zapłacić. W mało której dzielnicy bowiem położonej tak blisko centrum miasta (ledwie 2-3 kilometry) jest tyle zieleni, miejsc na spacery i rowerową rekreację.

O tym, że warto przeprowadzić się na Wolę, prawdopodobnie zadecyduje nie tylko urok tej dzielnicy, ale także – jej usytuowanie. Z Woli Justowskiej do centrum Krakowa można się udać spacerem… lub – wersja dla nieco bardziej leniwych – dostać się komunikacją miejską. Na Wolę można dojechać aż sześcioma liniami autobusowymi, połączonymi z różnymi dzielnicami Krakowa. Z Woli Justowskiej można się dostać na obwodnicę, na autostradę, na lotnisko Balice…

I to oczywiście nie wszystko. Z pewnością ogromnym atutem Woli Justowskiej jest bliskość Krakowskich Błoni, czyli jednej z największych łąk w Europie, położonej w pobliżu wielkiego miasta.

Jeśli więc marzy Ci się zamieszkanie wśród ciszy i zieleni, a jednocześnie chcesz szybko i komfortowo udać się do miasta (po zakupy, do pracy, itp.), to Wola Justowska jest dla Ciebie miejscem wymarzonym.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s