Jaka rekreacja na Woli Justowskiej?

Na Woli Justowskiej każdy odpocznie tak, jak lubi. Panuje tu cisza i spokój – typowo wiejska atmosfera w zasadzie w centrum wielkiego miasta. Miłośnicy leśnych spacerów będą mogli przemierzać kilometry ścieżkami Lasu Wolskiego. Wytyczonych tras spacerowych jest bez mała kilkanaście – wszystkie różnej długości, większość niezbyt wymagająca, wprost idealna na niedzielny spacer. Większość z tych tras można przebyć rowerem, co dla miłośników dwóch kółek z pewnością będzie nie lada gratką.

krajobrazy woli justowskiej

Takie krajobrazy możecie zobaczyć na Woli Justowskiej… piękne, prawda? Dzięki krakow.olx.pl!

A jeśli komuś znudzą się spacery, lub też kapryśna aura nie pozwoli na wypoczynek na łonie natury, to również nie ma potrzeby się nudzić. O wolskim zoo, utworzonym w 1929 roku, już wspominałem w jednym z pierwszych wpisów. Może to być znakomity pomysł na wycieczkę nie tylko dla rodziny z małymi dziećmi, bo w ogrodzi

e zoologicznym schronienie znalazło wiele egzotycznych gatunków zwierząt, zagrożonych wyginięciem. Warto wspomnieć, że na Woli mieści się największe w Krakowie centrum tenisowe. Można również sobie postrzelać… i to nie byle gdzie. Ze strzelnicy garnizonowej, otwartej obecnie dla ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił z bronią palną, korzystali niegdyś chociażby legioniści Józefa Piłsudzkiego. XIX-wieczny budynek strzelnicy wprawdzie obecnie podupadł i wciąż nie może doczekać się renowacji, niemniej warto spróbować swoich sił w miejscu, gdzie ćwiczyli dawni polscy żołnierze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s